Offering you a complete choice of products which include anti vibration pads and bommage baby roller pad.
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Mount Type | Stud Mount |
| Load Capacity | 100 kg |
| Size | 85 MM , 100 MM , 120 MM , 165 MM , 200 MM |
| Bolt / Thread Size | M12 |
| Material | Rubber |
| Usage/Application | Industrial |
| Diameter | AS PER STD |
| Brand | K.R.BOND |
| Color | RED , GREEN , BLACK |
| Finishing | Painted |
| Pattern Type | ROUND |
| Reduces | Vibrations |
| Weight | 10 KG |
| Product Type | MACHINE MOUNT |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 585 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 10 mm |
| Size | AS PER ORIGINAL |
| Brand | K.R.BOND |
| Maximum Load Capacity | 2 kg/cm² |
| Material | Rubber |
| Pad Design | Ribbed |
| Usage/Application | VIBRATING ROAD ROLLER AND TENDOM ROLLER |
| Color | BLACK |
| Finishing | BLACK COTTED |
| Pattern Type | ROUND |
| Reduces | Vibrations |
Minimum order quantity: 1 Piece
Pratik Panchal (Proprietor)
Kishan Industries
33/34, Shrinathnagar, NR Ghanti Bus Stand, Amraiwadi
Ahmedabad - 380026, Gujarat, India