Our product range includes a wide range of pu track pad, wirtgen track pad, volvo paver track pad - abg volvo paver rubber track pad, rubber track pad, road paver rubber track pad and vogele track pad - vogele rubber track pad.
₹ 2400 / Piece Get Latest Price
| Material | PU |
| Application Industry | Construction |
| Color | Yellow |
| Shape | Rectangular |
| Thickness | 18 mm |
| Tensile Strength | 12 Mpa |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
₹ 1900 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile |
| Shape | Rectangular |
| Thickness | 55 MM |
| Application Industry | Construction |
| Color | YELLOW |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 2500 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic PU |
| Application Industry | Construction |
| Color | Black |
| Shape | Rectangular |
| Thickness | STD |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 999 / Piece Get Latest Price
| Material | RUBBER AND METAL |
| Brand | VOLVO, VOGELE, APOLLO , DYNAPAC , CAT |
| Color | BLACK |
| Size | STD |
| Quality | 100 |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Material | Natural Rubber |
| Color | Black |
| Shape | Rectangular |
| Thickness | 20 mm |
| Tensile Strength | 17 Mpa |
| Compression Set | 25.00% |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Industrial Purpose |
| Packaging Type | Box |
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Material | PU Rubber And Metal |
| Tensile Strength | 17 Mpa |
| Color | Black |
| Shape | Rectangular |
| Thickness | 15 mm |
| Hardness | 95 Shore A |
| Weight | 2 Kg |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Material | Natural |
| Shape | Rectangular |
| Thickness | 55 MM |
| Application Industry | Construction |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Machine Type | Excavator |
| Track Pad Type | Bolt On |
| Pad Width | 300 mm |
| Shape | Rectangular |
| Compatible Brand | JCB |
| Thickness | 15 mm |
| Material | PU |
| Tensile Strength | 17 Mpa |
| Pad Length | 600 mm |
| Color | Yellow |
| Usage/Application | Used In Excavator |
Minimum order quantity: 100 Piece
Pratik Panchal (Proprietor)
Kishan Industries
33/34, Shrinathnagar, NR Ghanti Bus Stand, Amraiwadi
Ahmedabad - 380026, Gujarat, India