Prominent & Leading Manufacturer from Ahmedabad, we offer vibrating roller rubber pad, l&t vibrating roller anti vibration pad, anti vibration pads, foot mount anti vibration pad, vogele paver rubber track pad and machine mounts.
₹ 800 / Piece Get Latest Price
| Shape | ALL TYPE |
| Thickness | STD |
| Brand | K. R BOND |
| Size | Customized |
| Material | Natural |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 700 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 10 mm |
| Usage/Application | Asphalt Road Paving Work Spare |
| Material | Rubber |
| Maximum Load Capacity | 2 kg/cm² |
| Pad Design | Ribbed |
| Color | Black |
| Brand | K.R.BOND |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 10 mm |
| Usage/Application | ALL TYPE OF MACHINE |
| Material | Rubber |
| Maximum Load Capacity | 2 kg/cm² |
| Pad Design | Ribbed |
| Color | Black |
| Brand | K.R.BOND |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 10 mm |
| Material | Rubber |
| Maximum Load Capacity | 2 kg/cm² |
| Pad Design | Ribbed |
| Shape | Square |
| Color | Black |
| Hardness | 60 Shore A |
| Brand | K.R.BOND |
| Suitable For | Industrial Machinery |
| Pressure Load | 0 To 3000 KG |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 900 / Piece Get Latest Price
| Material | Natural |
| Application Industry | road construction equipment spares |
| Color | Black |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Brand | K.R.BOND |
| Material | Cast Iron |
| Usage/Application | For Machine ETC. |
| Color | Black And Green |
| Size | 4 IN , 6 IN , 8 IN , 2 in |
| Diameter | 80 MM , 100 MM , 120 MM , 165 MM , 200 MM |
Minimum order quantity: 2 Piece
Pratik Panchal (Proprietor)
Kishan Industries
33/34, Shrinathnagar, NR Ghanti Bus Stand, Amraiwadi
Ahmedabad - 380026, Gujarat, India